Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów służącym do ocieplania budynków i wykonywania prac termoizolacyjnych. Niezbędnym etapem tego rodzaju robót budowlanych jest pocięcie styropianu na kawałki o odpowiedniej wielkości, kształtach i pod odpowiednim kątem. Aby czynność tą można było przeprowadzić w sposób szybki, łatwy i przyjemny, warto wykorzystać w tym celu maszynę do cięcia styropianu.

Jak działa maszyna do cięcia styropianu?

Podstawowymi elementami przecinarki warunkującymi efektywne cięcie styropianu jest transformator i drut oporowy. Transformator umożliwia nagrzanie drutu oporowego do wysokiej temperatury, dzięki czemu stopienie styropianu w miejscu, do którego zostanie on przyłożony, nie stanowi żadnego problemu. W zależności od wybranego modelu maszyny, drut oporowy może być również umieszczony na gilotynie tnącej. W ten sposób styropian bardzo łatwo i szybko można podzielić na płyty o odpowiedniej wielkości.

Zalety maszyn do cięcia styropianu

Urządzenia do cięcia styropianu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie usprawnić proces cięcia, nie powodując jednocześnie żadnych strat materiałowych. Dzięki temu, że czynność ta odbywa się w sposób bardzo precyzyjny, nie musimy martwić się o niepotrzebny nieporządek na terenie budowy. Maszyny do cięcia styropianu zapewniają komfort i wygodę podczas pracy, gdyż nie musimy męczyć się z ręcznym docinaniem materiału, które wymagałoby od wykonawcy niezmiernie dużej dokładności i precyzji w ręku.

Jaką maszynę do cięcia styropianu wybrać?

Dokonując wyboru przecinarki do styropianu warto zapoznać się z ofertą firmy RemonTech, która, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, proponuje aż sześć maszyn do cięcia styropianu. Zanim zdecydujemy się na konkretny model przecinarki, powinniśmy najpierw wziąć pod uwagę rodzaj i zakres wykonywanych prac, a następnie dopasować do nich urządzenie o optymalnej mocy, wielkości, długości ostrza czy oferujące funkcje dodatkowe.

Wieloletnie doświadczenie firmy RemonTech pozwoliło na wypracowanie wielu przydatnych dla klientów udogodnień i rozwiązań umożliwiających wygodne obrabianie styropianu o gabarytach osiągających nawet 32 cm grubości i 140 cm długości, a także wycinanie elementów o różnych kształtach i pod różnymi kątami.

Jeżeli nie wiesz, jaką przecinarkę do styropianu wybrać, a potrzebujesz niezawodnego sprzętu wysokiej jakości, zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów w sklepie internetowym RemonTech – https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.