Terapia online czy to działa?

Świadomość jest pierwszym krokiem w procesie uzdrawiania oraz zmiany. Każdy z nas niejednokrotnie potrzebował spotkać się z terapeutą. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej spotkań może odbywać się w domowym zaciszu to właśnie terapia online zyskała na wartości i z powodzeniem odnosi sukcesy w procesie zdrowienia pacjenta. Tym bardziej, iż udowodniona została skuteczność spotkań online w takim samym stopniu jak terapia prowadzona w gabinetach tzw. spotkania face to face. To, co leczy i co jest kluczowe w terapii to więź i zaufanie jakie powinno się mieć do terapeuty.

Jak powinno wyglądać miejsce przeprowadzania terapii?

Miejsce jakie należy mieć przeznaczone w czasie sesji terapeutycznej, powinno pozwolić na jej komfortowe przeprowadzenie. Klient może mieć przygotowane swego rodzaju rytuały np. zapalić ulubioną świece zapachową czy mieć przy sobie garnek z ulubioną herbatą. Ważne jest tylko to, że jest się tu i teraz z terapeutą i ten czas należy tylko do Klienta. Dzięki tej metodzie każdy kto ceni sobie czas i wygodę, często przebywa w podróżach służbowych, jest osobą z niepełnosprawnością, ma problem z dojazdem, gdyż mieszka na wsi czy w mniejszych miejscowościach może z niej swobodnie korzystać.

Sposoby przeprowadzania terapii online w MyWay Clinic.

Bezsprzecznym argumentem za wybraniem tej formy spotkań z terapeutą jest jej mobilność oraz elastyczność. Jedyne co musi posiadać Klient to dostęp do Internetu. Mobilność cechuje się tym, iż nieważne jest w jakim miejscu podczas terapii znajduje się Klient. Elastyczność z kolei to sposób w jaki może odbyć się terapia oraz szeroki zakres terminów, adekwatnych do potrzeb Klienta.

Terapia, którą prowadzi psycholog online, może odbywać się na kilka sposobów, w tym:

  1. za pomocą komunikatora Skype czy tez VSee. W czasie rzeczywistym prowadzona jest rozmowa wideo. Czas takiego spotkania wynosi 50 min. 
  2. za pomocą tych samych komunikatorów w czasie rzeczywistym prowadzona jest rozmowa tekstowa. Czas takiego czat-u wynosi 50 min. Jest to terapia prowadzona w sposób synchroniczny.
  3. za pomocą poczty elektronicznej e-mail. Po otrzymaniu od Klienta opisu problemu w czasie do 48 godzin otrzymuje on odpowiedź. Ten rodzaj terapii należy do grupy terapii asynchronicznej.

Każda metoda pracy nad sobą jest ważna. Gdy zakończą się już spotkania z psychologiem lub terapeutą będzie to świadczyło o tym, że została pokonana długa i wyboista droga ku lepszemu. Na tę drogę każdy Klient zostanie wyposażony w swego rodzaju narzędzia z których może korzystać, gdy drzwi wirtualnego gabinetu zostaną zamknięte. Zakończenie procesu terapii może być przytłaczające, jednak to właśnie do tego momentu dążymy od samego początku rozpoczęcia terapii. Korzystając z usług MyWay Clinic mamy gwarancję, iż czas poświęcony na terapię nie będzie czasem straconym.