Spotkania z psychologiem jeszcze do niedawna odbywały się stacjonarnie, w gabinecie lekarskim. Dziś jednak możliwe jest również odbywacie konsultacji online, które są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo wartościowe dla pacjenta. Aby uzyskać pomoc psychologa poprzez kanały zdalne, wystarczy posiadać dostęp do internetu oraz komputer bądź urządzenie mobilne – tablet czy telefon komórkowy. Co ważne, psycholog online dostępny jest także poza standardowymi godzinami pracy przychodni lekarskich. Istnieje więc możliwość umówienia się na wizytę nawet w późnych godzinach wieczornych, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób pracujących czy młodych matek. 

Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog to lekarz duszy, a nie ciała – tak powszechnie mówi się o tej profesji i rzeczywiście, jest w tej sentencji sporo prawdy. Dlatego też do psychologa warto udać się w momencie, gdy odczuwamy długotrwały spadek nastroju, nie potrafimy poradzić sobie z emocjami, dręczą nas problemy natury psychicznej czy też nie potrafimy dać sobie rady z bolesną przeszłością. Po poradę psychologa przychodzą pacjenci w każdym wieku – zarówno młodzi ludzie, jak i seniorzy. Warto pamiętać, że specjalista może zalecić dłuższą terapię bądź – jeśli okaże się to koniecznie – skierować pacjenta na konsultację psychiatryczną. Ze względu na to, że psycholog leczy duszę, a nie ciało, postawienie prawidłowej diagnozy nie wymaga stawiania się w gabinecie lekarskim. Pacjent nie musi być bowiem badany w żaden sposób. Psycholog przeprowadza wywiad, na podstawie którego stawia diagnozę. Z powodzeniem można odbyć rozmowę online, za pomocą kanałów zdalnych.

Psycholog online – korzyści dla pacjenta

Skorzystanie z pomocy psychologa online przynosi pacjentowi wiele korzyści. Przede wszystkim może on zaoszczędzić sporo cennego czasu, który normalnie musiałby poświęcić na dojazd do gabinetu i z powrotem do domu. Co więcej, o odbytej wizycie wie tylko pacjent i specjalista — nikt nie zauważy nas, gdy wchodzimy do przychodni, nie musimy również informować członków rodziny czy lokatorów, dokąd się udajemy. Wielu pacjentom zależy na dyskrecji, do której zachowania zobowiązany jest psycholog. Konsultację można odbyć nawet w niestandardowych godzinach, co dla pacjentów okazuje się dziś być bardzo ważne, bowiem nie każdy ma wystarczająco dużo czasu, aby udać się do gabinetu w godzinach porannych czy popołudniowych. Psycholog online jest w stanie pomóc nam w taki sam sposób, jak gdybyśmy udali się na wizytę stacjonarną. Jest to rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które nie lubią rozmawiać twarzą w twarz.

Tani psycholog online

Na wyznaczenie wizyty finansowej przez NFZ pacjenci muszą zwykle oczekiwać około pół roku, czasami nawet i więcej. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pomocy psychologa, który udziela porad poprzez kanały zdalne. Pacjentom zwykle zależy na tym, aby móc uzyskać fachową pomoc stosunkowo niskim kosztem, dlatego też warto udać się do psychologa, który nie proponuje zbyt wygórowanych cen. Każdy zainteresowany może zapoznać się z ofertą dostępną na stronie Porozmawiajmyonline.pl, a także umówić się na wizytę. Należy przy tym pamiętać, aby nie bagatelizować problemów natury psychicznej, myśląc, że te same miną. Niestety, bardzo często pozostają one przez jakiś czas w uśpieniu, aby następnie zaatakować ze zdwojoną siłą. Dlatego też o wiele lepiej zawczasu udać się na konsultację online i mieć kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym.